Změny v dopravní obslužnosti Prchalova pro rok 2022

Dovolte, abych vás informoval o změnách v dopravní obslužnosti od 12. 12. 2021:

Na lince 699 (Nový Jičín – Prchalov – Příbor – Kopřivnice) byly zrušeny všechny čtyři víkendové spoje v obou směrech. Ovšem spojení Prchalova s Příborem i Novým Jičínem se naopak zlepší, protože bude nově přes Prchalov jezdit 6 spojů linky 621 (Nový Jičín – Frýdek-Místek) v obou směrech. Zároveň dojde k premiérovému propojení Prchalova s Hájovem (zastávka Hájov, rozc.) a s Frýdkem-Místkem.

Jako zajímavost uvádím, že spoje linky 621 v sobotu i v neděli v neděli z Prchalova v 7:52 a v 9:52 nají na konečné ve FM návaznost na nově zavedené vlaky Lysohor, které jedou z FM přímo do Ostravice, tradičního výchozího místa pro výlety na Lysou horu či Smrk. Celá cesta do této atraktivní lokality takto trvá pouze jednu hodinu.

Rekapitulace změn:

pracovní dny:            pouze drobné změny v časech odjezdů

víkend:                       linka 699 Prchalovem neprojíždí, nahrazena je linkou 621

směr Nový Jičín:       zlepšení (o 2 spoje více)

směr Příbor:              zlepšení (o jeden spoj více)

směr Kopřivnice:      zrušeny oba stávající spoje (ranní spojení je stále možné s tím, že v Příboře přestoupíte z l. 621 na

l. 640 nebo 127, podobně i odpoledne při cestě zpět)

směr Hájov, rozc. a Frýdek-Místek: 6 nových spojů v pravidelném dvouhodinovém taktu

Mgr. Pavel Netušil
místostarosta města